top of page
NeuroCes FAQ

SIK SORULANSORULAR

Not almak

01

NeuroCes nedir?

NeuroCes, İnsomnia, Depresyon veya Anksiyete tedavisi için hastanın kafasına elektrik akımı uygulayan bir tıbbi cihaz olarak tanımlanmaktadır.

02

NeuroCes'in mevcut yasal statüsü nedir?

NeuroCes, bir Onaylanmış Kuruluş olan "Slovenian Institute of Quality and Metrology (SIQ)" tarafından MDD 93/42/EEC Tıbbi Cihaz Direktifine göre belgelendirilmiş bir aktif tıbbi cihazdır (MDD Ek IX'a uygun Sınıf IIa tıbbi cihaz - "Sınıflandırma Kriterleri" Kural 9).

03

Anksiyete, depresyon ve insomnia tedavisinde ne kadar etkilidir?

Kraniyal Elektroterapi Stimülasyonu için yapılan farklı bilimsel çalışmalarda ;

- Anksiyete iyileşme oranı %31 - %97,

- Depresyon iyileşme oranı %25 - %80,

- İnsomnia iyileşme oranı %37 – %93

olarak bulunmuştur.

04

NeuroCes’i ne kadar süre kullanmalıyım?

NeuroCes tedavi sonuçları kümülatif ve kalıcıdır. Kullanıcıların çoğu tedavi sırasında hemen iyileşme yaşarlarken; diğerleri saatler sonra ya da birkaç gün sonra iyileşme yaşarlar. Bazı durumlarda NeuroCes tedavisi, semptomlarda sürekli rahatlama sağlanana kadar sürdürülmelidir.

05

NeuroCes kullanırken ilaçları bırakmalı mıyım?

NeuroCes’in ilaçlarla birlikte kullanımıda bir kontrendikasyon yoktur. NeuroCes stimülasyon sinyali ilaçlarla etkileşime girmez. Semptomlarda sürekli bir rahatlama sağlandığında, ilaç dozunu azaltma veya ilacı bırakma konusunu doktorunuza danışabilirsiniz.

06

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Kraniyal Elektroterapi Stimülasyonu ile ilişkili olumsuz etkiler; cilt tahrişi, hafif baş ağrısı ve baş dönmesi gibi minör etkilerdir. Bu tip reaksiyonlar çok nadirdir ve cihaz kullanımı sonlandırıldıktan sonra ortadan kalkar.

07

NeuroCes’i kullanmaması gereken kimseler var mıdır?

NeuroCes Kraniyal Elektroterapi Stimülatörünü, demand ve sensing tipi kalp pilleri ile implante defibrilatörleri olan hastalar, epilepsi teşhisi konulmuş veya epilepsi şüphesi olan hastalar, hamileler, hipofiz hipotalamik aks bozukluğu olan hastalar ve hidrosefali hastaları dışında herkes kullanabilir.

08

NeuroCes nerede kullanılabilir?

NeuroCes, hastanelerde, kliniklerde, doktor muayenehanelerinde kullanılabildiği gibi, tıbbi gözetim gerekmeksizin evde ve işyerinde de kullanılabilir. NeuroCes, kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi kullanıldığında güvenli, etkili ve kullanımı kolay bir cihazdır.

bottom of page