SIK SORULAN SORULAR

NeuroCes

NeuroCes™ nedir?

NeuroCes™; insomnia, depresyon veya anksiyete tedavisi için hastanın kafasına özel bir frekans ve dalga formunda çok düşük elektrik akımı uygulayan bir tıbbi cihaz” olarak tanımlanmaktadır.

Anksiyete, depresyon ve insomnia tedavisinde ne kadar etkilidir?

Kraniyal Elektroterapi Stimülasyonu için yapılan farklı bilimsel çalışmalarda;

  • Anksiyete iyileşme oranı %31 - %97,

  • Depresyon iyileşme oranı %25 - %80,

  • İnsomnia iyileşme oranı %37 – %93 

olarak bulunmuştur.

NeuroCes™ kullanırken ilaçları bırakmalı mıyım?

NeuroCes™’in ilaçlarla birlikte kullanımıda bir kontrendikasyon yoktur. NeuroCes™ stimülasyon sinyali ilaçlarla etkileşime girmez. Semptomlarda sürekli bir rahatlama sağlandığında, ilaç dozunu azaltma veya ilacı bırakma konusunu doktorunuza danışabilirsiniz.

NeuroCes™’i kullanmaması gereken kimseler var mıdır?

NeuroCes™ Kraniyal Elektroterapi Stimülatörünü, demand ve sensing tipi kalp pilleri ile implante defibrilatörleri olan hastalar, epilepsi teşhisi konulmuş veya epilepsi şüphesi olan hastalar, hamileler, hipofiz hipotalamik aks bozukluğu olan hastalar ve hidrosefali hastaları dışında herkes kullanabilir.

NeuroCes™’in mevcut yasal statüsü nedir?

NeuroCes™, bir Onaylanmış Kuruluş olan "Slovenian Institute of Quality and Metrology (SIQ)" tarafından MDD 93/42/EEC Tıbbi Cihaz Direktifine göre belgelendirilmiş bir aktif tıbbi cihazdır (MDD Ek IX'a uygun Sınıf IIa tıbbi cihaz - "Sınıflandırma Kriterleri" Kural 9).

NeuroCes™’i ne kadar süre kullanmalıyım?

NeuroCes™ tedavi sonuçları kümülatif ve kalıcıdır. Kullanıcıların çoğu tedavi sırasında hemen iyileşme yaşarlarken; diğerleri saatler sonra ya da birkaç gün sonra iyileşme yaşarlar. Bazı durumlarda NeuroCes™ tedavisi, semptomlarda sürekli rahatlama sağlanana kadar sürdürülmelidir.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Kraniyal Elektroterapi Stimülasyonu ile ilişkili olumsuz etkiler; cilt tahrişi, hafif baş ağrısı ve baş dönmesi gibi minör etkilerdir. Bu tip reaksiyonlar çok nadirdir ve cihaz kullanımı sonlandırıldıktan sonra ortadan kalkar.

NeuroCes™ nerede kullanılabilir?

NeuroCes™, hastanelerde, kliniklerde, doktor muayenehanelerinde kullanılabildiği gibi, tıbbi gözetim gerekmeksizin evde ve işyerinde de kullanılabilir. NeuroCes™, kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi kullanıldığında güvenli, etkili ve kullanımı kolay bir cihazdır.

NeuroCes