top of page
Ara

Semptomlar veya Patolojik Olmayan Ruhsal Durumlar

Güncelleme tarihi: 13 Kas 2022

İnsomnia, Depresyon veya Anksiyete durumları, diagnostik öneme sahip bir rahatsızlık veya patolojik olmayan bir ruhsal durumla ilişkilendirilmiş bir semptomu gösterebilir.


Ruhsal bir durum olarak, her bir semptom aşağıda belirtildiği gibi tanımlanır:

  • İnsomnia: uyuyamama; anormal uyanık kalma hali.

  • Depresyon: Psikiyatrik hastalık belirtileri; üzgün, karamsar, morali bozuk ruh hali, psikomotor yavaşlama, uykusuzluk ve kilo kaybından oluşur. Bazen ise suçluluk duygusu ile ilişkili ve somatik kaygıdan, sıklıkla da kuruntusal boyutlardan oluşur.

  • Anksiyete: Belirgin bir uyaran olmadan ve fizyolojik değişikliklerle ilişkili kaygı, tereddüt ve korku hissi. (taşikardi, terleme, titreme vb.)Her ruhsal durum (insomnia, depresyon veya anksiyete) bir semptom oluşturabilir ve belirli bir tıbbi veya psikiyatrik bozukluğu temsil eden belirtiler ve bulgular kümesinin bir parçası olarak yaşanabilir. Bundan farklı olarak her ruhsal durum, patolojik bir durumu (rahatsızlığı) temsil eden etkiden bağımsız olarak yaşanabilir ve şiddeti ve/veya süresi nispeten hafif olabilir. Bundan dolayı her rahatsızlık, kişinin yaşadığı patolojik olmayan durumlarla ilişkilendirilebilir.


 

NeuroCes™, zaman içerisinde oluşan bilgi birikimi avantajlarından faydalanılarak, ileri Kraniyal Elektroterapi Stimülasyonu teknikleri ile en gelişmiş teknolojiler bir araya getirilerek tasarlanmıştır.

NeuroCes™ Europe : www.neuroces.com

694 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page